Aktivity | Služby

Zabavíme Vás

Naučíme Vás

čo zaŽiŤ

Okrem tejto jedinečnej atmosféry a zážitkov, ktoré Vám región ponúka, Vám oživiť pobyt vieme aj my.Prezrite si aktivity nižšie a zistite, čo ponúkame a keď sa u nás ubytujete, veľmi radi Vám poradíme, 
vysvetlíme a všetko pre Vás dohodneme.

Tradície

Dohodni si svojho lektora

V spolupráci s tímom festivalu Rozhybkosti Vám v prípade záujmu zabezpečíme rôzne dielne. Tanečné, hudobné, spevavé ale aj remeselné. Tanečné dielne pre úplných laikov a pre všetkých, ktorí sa ľudovým tancom doteraz nevenovali ale aj pre skúsenejších tanečníkov zo súborov a podobne. Spevavé a remeselné dielne sú tiež určené pre všetkých, ale hudobné dielne sú pripravené už iba pre hrajúcich muzikantov. Vieme vám zabezpečiť všetko, čo potrebujete pre dokonalý večer.


Dohodni si svojho lektora!

Farma Východná

Prehliadka farmy či jazda na koni

Farma Východná sa zameriava predovšetkým na bio-chov hovädzieho dobytka a oviec za účelom produkcie mlieka. Vďaka výnimočnej kvalite mlieka z horskej oblasti Vysokých Tatier ponúka exkluzívne syrové delikatesy a lahodné prírodné syry pod značkou Farma Východná. Môžete tiež absolvovať prehliadku farmy a v ponuke majú aj jazdu na koni. Poldňové alebo celodenné výlety s prestávkami na oddych a občerstvenie. Skutočné dobrodružstvo vhodné pre partie kamarátov alebo pre rodiny s deťmi. K dispozícii je množstvo trás s rôznou obtiažnosťou a tak si každý príde na svoje, dokonca aj úplný nejazdec.

Objednaj si prehliadku na farme alebo dobrodružnú jazdu na koni!

Rybolov

Športové rybárčenie

Stredisko genofondu rýb Východná sa nachádza pri železničnej trati Východná a ponúka nasledovné služby:

Športový rybolov:

  • na 11 km dlhom revíri od sútoku Bieleho a Čierneho Váhu po most pri samotnom Stredisku

  • termín – 16.4. až 30.9.

  • spôsob lovu – všetky povolené spôsoby rybolovu lososovitých rýb (len umelými návnadami)

  • povolené druhy lovených rýb: pstruh potočný, pstruh dúhový, sivoň americký, lipeň tymiánový, jalec hlavatý

  • lovné miery – lipeň od 27 cm, ostatné povolené druhy od 25 cm

Predaj rýb na konzum:

  • priamo v SGR, celoročne v pracovných dňoch 7.00 – 14.00 hod, po predchádzajúcej dohode aj inokedy,

  • predaj pitvaných alebo nepitvaných rýb druhu pstruh dúhový

Bylinky

Liečivé bylinky z Východnej

Severne od obce Východná, priamo pod Vysokými Tatrami s majestátnym Kriváňom v neporušenej prírode tatranského národného parku, rastie už tisíce rokov množstvo liečivých rastlín. Ich úžasnú silu a účinky už dávno dobre poznali naši predkovia, ktorí ich zbierali, sušili a vedeli nimi poliečiť mnohé neduhy v podobe chorôb a zranení.

Tajomstvom lahodných čajov od BIO Tatry sú veľmi kvalitné suroviny. Vypestované             a zozbierané bylinky precízne sušia a spracovávajú podľa unikátnych receptúr, takže každý čaj má svoju jedinečnú vôňu, farbu a chuť. V ich sypaných čajoch môžete rozoznávať kúsky jednotlivých liečivých rastlín.

Čo je však najlepšie, všetko si to môžete prísť pozrieť priamo k nim. Ak chcete prehliadku, napíšte nám.